Odpočinek u vody a na vodě


To je jedna z těch hezkých letních chvilek u bazénu a super kvalitní vody. Za tu se můžeme zaručit, protože víme, co jsme do ní dali. A víme, že máme nový filtr, a správnou kyselost. Ovšem i sůl se přidala, takže o kvalitě skutečně není pochyb. Pokud se o bazén a vodu v něm majitel dobře stará, ve velké většině případů nemá potíže. Pokud to ovšem majitel zanedbá, na vodě se mu to zanedlouho vrátí. Jako jeden z příznaků nějaké zrady je zabarvení vody. Pokud nevidíme na dno, je někde závada. A když začne zelenat, jsou tam sinice. To vše je nutno řešit, protože pak už to bude neřešitelné.

u bazénu

Na hrubou nečistotu je třeba vytáhnout síťku na holi. Klidně může stačit stará punčocha, pokud vám nezáleží na vzhledu. Pokud ano, dá se to koupit a ještě i s teleskopickou rukojetí. Je to dobrá věc, tak neváhejte. Drobnou nečistotu by měla zadržet filtrace. Pokud se tak neděje, musíme se sami sebe tázat, kdy byly vyměněny kartuše, nebo písek. A hned je také zkontrolovat. Výměna bude zcela jistě nutná. Kartuše koupíte a písek také. U toho je však ještě možnost jej propláchnout a zapnout filtraci nanovo. Pokud voda bude hnusná stále, bude potřeba, písek nový.

čistá voda

Zelené zabarvení mohou způsobit řasy a sinice. Zde však nepomůže filtrace, protože mikroskopické částice nezachytí, ani kdyby sama chtěla, nebo kdyby jí za to platili. Zde musí nastoupit to boje jiná armáda, a to armáda chemická. Nic si nevyrábějte doma na koleně a raději kupte potřebné věci u odborníků, kteří vám také poradí, co a jak dávkovat. Když to uděláte a není pozdě, měla by se voda upravit. Pokud se však ve vašem bazénu už zabydlely žáby, tak je pravděpodobné, že nepomůže ani ona. Nezanedbávejte pravidelná dávkování čehokoli. Může se snadno stát, že pak budete muset celý bazén vypustit, protože vodě již nebude pomoci. A víte, co stojí napuštění bazénu znovu.