Přenechejte montáž nábytku stěhovací firmě


Představte si, že jste si právě vyhlédli nádherné kousky nábytku v internetovém obchodě. Jde o stylovou sestavu psacího stolu, prádelníku, konferenčního stolku, nočního stolku, manželského dvojlůžka, šatní skříně a botníku s věšáky. Nakoupíte nábytek za výhodnou cenu s dopravou zdarma a dovezou vám jej až domů, ke vchodovým dveřím. Nebude problém ani s výnosem do patra, pokud vám pomůže váš kamarád, anebo si tuto službu objednáte přímo u přepravní společnosti.

montáž nábytku

A co dál

Složením nábytku v místnosti to však nekončí, ale právě začíná. Nejedná se totiž o sestavu, kterou jste si prohlíželi na fotografiích, anebo si ji šli prohlédnout do kamenné prodejny, v první řadě vám přivezou hromadu kartonových krabic, a vy si nábytek musíte teprve poskládat. A v této chvíli přichází tzv. „hodina pravdy“. Nyní se ukáže, jak jste na tom s manuální zručností, šikovností, důvtipem i fyzickou obratností, silou a výdrží.

montážní šrouby

Jenže ne každý je řemeslník, co vládne šroubovákem, kleštěmi a kladívkem, navíc se tu mohou objevit některé potíže, s nimiž jste nepočítali:

Vruty prolezou skrz desku – toto se stává u montáží kolmých stěn, kdy je otvor předvrtán příliš hluboko, anebo nemáte cit a na vrut zatlačíte hodně silou. Právě to je jedním z důvodů, proč raději svěřit práci stěhovací firmě stěhování v Praze 11, která montáž nábytku provede precizně, a navíc je pro podobné případy pojištěná.

Desky se polámou – při rozbalování desek a jejich přenášení či přidržování v průběhu montáže vám mohou vyklouznout z ruky a rozlomit se, nebo se kus odštípne a poškrábe.

Nesrozumitelný návod – některé návody jsou namalované tak, že můžete jednotlivé desky otočit, zaměnit mezi sebou, a jakmile je provrtáte, je už pozdě. Toto je další důvod, proč práci svěřit někomu zkušenému, kdo se s podobnými situacemi již setkal.

Nepřiměřená fyzická námaha – lidé, kteří nejsou zvyklí pravidelně sportovat, a pracují převážně v kanceláři, a namísto pěší chůze jezdí většinou autem, mohou na jednorázovou námahu doplatit úrazem nebo oslabením imunity a nemocí. Věnujte nejprve více času tréninku a sportu, a teprve pak se pusťte do montáže nábytku svépomocí.