Revize elektro v domácnostech přináší klidný spánek

Mnoho lidí trpí poruchami spánku, někteří si to zavinili například nevhodnou stravou s deficitem magnézia, anebo konzumací alkoholu a drog. Jestliže však vynecháme tyto případy, mohou poruchy spánku souviset i s psychickými potížemi a mimo jiné i pod vlivem stresu. Stres může vyvolat i docela obyčejná obava z některých skutečností, které ohrožují náš život, naše bezpečí, a tudíž i naši rodinu a náš domov.

nářadí elektrikáře

Jedním z negativních faktorů tohoto typu je problém v elektroinstalaci. Každý rozumný člověk ví, že s elektřinou v bytech a rodinných domech či rekreačních nemovitostech není legrace, a že je nutné vše zabezpečit naprosto precizně, aby nedošlo k úrazu nebo k požáru.

Požár – jestliže si domů pozvete odborníka na revizi elektro https://revize-elektro-revtech.cz/, zaměří se v první řadě na situace, které vedou ke zkratům a následným elektrickým obloukům. Elektrický oblouk dokáže ve zlomku sekundy zapálit hořlavé předměty v okolí, a nejste-li zrovna doma, abyste zasáhli hasicím práškovým přístrojem, může váš dům lehnout popelem. K požáru například může dojít u přetížených zásuvek nebo prodlužovacích šňůr s poškozenou izolací.

elektrikář při práci

Úrazy – jestliže spadnete z jízdního kola a jedete na něm bez přilby, ještě to nutně neznamená, že se musíte zabít. Většina pádů končí spíše odřeninami, pohmožděninami a někdy i zlomeninami, ale ne vždy jsou pády směrované tak, abyste dopadli na lebeční kost. Jestliže se ovšem dotknete zařízení pod proudem, může to mít pro vás fatální následky pokaždé. Z tohoto důvodu se vyplácí nechat provést revize elektro jak u rozvodů – zásuvek, svítidel, vypínačů, tak i u spotřebičů nebo prodlužovacích šňůr. Nebezpečné mohou být zejména poškozené přívody anebo izolace prodlužovacích kabelů, které jsou tažené po zemi, například pod psacím stolem. Tam se stačí dotknout bosou nohou a slaný pot jako vynikající vodič elektřiny už se postará o ty nejhorší scénáře.